In ultima zi de scoala elevii merituosi au cules roadele unui an intreg de eforturi si studii.

Directorul scolii, prof. Pena Izabella, a facut bilantul unui an scolar cu performante in plan educativ, obtinute prin efortul conjugat al elevilor si cadrelor didactice, si cu realizari remarcabile in dotarea institutiei de invatamant, datorate sprijinului oferit de Primaria Afumati, institutie reprezentata la festivitate de catre primarul Dumanica Gabriel.

Astfel, elevii care au obtinut rezultate bune pe parcursul anului scolar sau la concursurile si olimpiadele scolare, au fost rasplatiti cu diplome, carti, tablete, stick-uri de memorie, enciclopedii, atlase si DEX-uri.

Toate premiile, de la gradinitele cu program normal si Prelungit, clasele pregatitoare, clasele I-IV si clasele V-VIII, au fost acordate copiilor inscrisi la Scoala din Afumati de catre Primaria si Consiliul Local Afumati, la initiativa primarului Gabriel Dumanica!

Seful de promotie al cls. a VIII-a, Letcanu Marian, a primit din partea sponsorului Doraly un premiu in valoare de 1000 lei, iar alti 4 elevi merituosi din cls. a VIII-a B, Marcu Larisa, Dobre Catalina, Adrone Ana-Maria si Obrisca Alexia, au fost rasplatiti de catre sponsorul Stil Garden cu suma de 250 lei fiecare.