Tinerii din Afumati beneficiaza de un nou teren de tenis cu nocturna, realizat la dimensiuni ce permit organizarea de competitii sportive.

Situat in cartierul de tineret (Deal), acesta vine ca o completare a parcului deja amenajat in aceasta zona, creand astfel un spatiu excelent de agrement in care cei mici, dar si cei mari, pot face miscare sau se pot plimba in aer liber in conditii moderne.

Promisiunea facuta in anul 2016 de primarul Gabriel Dumanica, ca in fiecare zona a comunei noastre sa existe un parc amenajat modern cu un teren de sport sintetic, este rezolvata in mare parte odata cu finalizarea acestui proiect!

Acest teren sintetic se adauga celui de la Scoala "B", din ograda Stefanesti, si este dedicat in primul rand tenisului de camp!