Elevii premianti, insotiti de unul din parinti, sunt asteptati la sediul Primariei Afumati intre orele 10:00-16:00, sa isi primeasca premiul promis la inchiderea anului scoalar.

Anul acesta elevii cls. V-VIII primesc cele mai mari premii din istoria scolii afumatene!

Initiatorul acestui proiect, primarul Gabriel Dumanica, este decis sa mentina ritmul sustinut si sa intensifice investitiile in proiectele importante pentru comunitate, in mod special pentru sistemul de invatamant, care s-a mutat online.

Premiile constau in echipamente IT performante si sunt acordate in functie de medii!

LAPTOP pentru Premiul I (9.50-10) si Premiul II (9.25-9.49) - 84 DE ELEVI PREMIANTI

TABLETA performanta pentru Premiul III (9,00-9,24) si Mentiune (8,50-8,99) - CEI 48 DE ELEVI PREMIANTI AU PRIMIT DEJA ACESTE PREMII

Vom continua investiile care au facut din scoala afumateana una dintre cele mai moderne si dinamice institutii de invatamant din judetul nostru.