Au fost finalizate lucrarile de executie "Trotuare pe str. Motrului", pe portiunea cuprinsa intre sos. Stefanesti (DJ100) si str. Borsec.

Asa vor arata toate strazile din comuna care au latimea necesara pentru realizarea trotuarelor pe ambele parti ale drumului!

Lucrarea a fost una necesara, avand in vedere traficul intens de pe str. Motrului, fiind una din strazile importante ale comunei, care face legatura cu str. Borsec si Traian, ajungand in zona curba (giratoriu DN2).

Totodata aceasta strada face parte din traseul pe care circula transportul local si scolar.

In ultimii 2 ani pe strada Motrului au fost realizate si podete de acces la limita de proprietate dar si amenajari peisagistice prin plantare, in aliniament stradal, de arbori decorativi floriferi, atat de Primarie cat si de cetateni!